Azərbaycan Respublikasının Latviya Respublikasındakı Səfiri Cavanşir Axundovun Latviya Radiousu LR4-ə verdiyi müsahibəyə dair
24 may 2018-ci il tarixində Səfir Cavanşir Axundov “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100-cü ildönümü” münasibətilə məşhur Latviya Dövlət Radiosu LR4-ə müsahibə vermişdir.
Müsahibədə Səfir C.Axundov Azərbaycan dövlətçiliyinin qədim tarixi, millətimizin keçdiyi regional siyasi dövr və proseslər haqda, Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranma səbəbləri və tarixi, eləcə də müasir Azərbaycan Respublikasının keçdiyi müstəqillik və inkişaf yolu barədə ətraflı məlumat vermişdir.
Sözügedən müsahibə zamanı Səfir C.Axundov həmçinin həm Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin həm də Latviya Respublikasının 100 illik yaranma tarixindən danışaraq iki ölkə arasında olan oxşar tarixi proseslər haqda da ətraflı məlumat vermişdir.

Ambassador Cavanshir Akhundov gave an interview to the famous Latvian State Radio LR4.
On May 24, 2018, Ambassador Javanshir Akhundov gave an interview to the famous Latvian State Radio LR4 on the occasion of the 100th anniversary of the Azerbaijan Democratic Republic.
During the interview Ambassador gave detailed information about ancient history of Azerbaijani statehood, regional political eras and processes undergone by the Azerbaijani people, reasons and history of establishment of the Azerbaijan Democratic Republic, as well as the independence and development path of the modern Republic of Azerbaijan.
During the interview Ambassador also spoke about the centenary of the establishment of both the Azerbaijan Democratic Republic and the Republic of Latvia and informed the audience regarding similar historical processes that these states have undergone.