2018-ci ilin 19 iyul tarixində Azərbaycan Respublikasının ədliyyə naziri Fikrət Məmmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Latviya Respublikasına işçi səfər etmişdir.
Səfərin ilk günü nazir F. Məmmədov Latviya Respublikasının ədliyyə naziri cənab Cintars Rasnaçs ilə görüşmüşdür. Görüşdə iki ölkənin ədliyyə orqanları arasında əməkdaşlığın müxtəlif istiqamətləri ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılmışdır. Görüşün ardınca hər iki nazir Latviyanın Azadlıq Abidəsinin önünə əklil qoyma mərasimində iştirak etmişlər.

On July 19, 2018, a delegation led by Justice Minister of the Republic of Azerbaijan Fikrat Mammadov paid a working visit to the Republic of Latvia.
On the first day of the visit, Minister F. Mammadov met with the Minister of Justice of the Republic of Latvia Mr. Dzintars Rasnačs . The sides exchanged views on various aspects of cooperation between the judicial authorities of the two countries. Following the meeting, both ministers attended the ceremony of laying a wreath at the Latvian Liberty Monument.