Azərbaycan Respublikasından seçkiləri müşahidə etmək məqsədilə nümayəndə heyəti 4-7 oktyabr tarixlərində Latviyada səfərdə olmuşdur
2018-ci ilin 6 oktyabr tarixində Latviya Respublikasında keçirilmiş növbəti parlament seçkiləri ilə bağlı Azərbaycan Respublikasından seçkiləri müşahidə etmək məqsədilə nümayəndə heyəti 4-7 oktyabr tarixlərində Latviyada səfərdə olmuşdur. Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahovun rəhbərliyi altında AR MSK nümayəndələri Fuad Cavadov və Rövzət Qasımov, həmçinin millət vəkili, Azərbaycan-Latviya Parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupun rəhbəri Kamran Bayramov Latviya Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının seçkilərlə bağlı təşkil etdiyi brifinq və görüşlərdə iştirak etmiş, Latviyada seçkiöncəsi vəziyyəti və seçki prosesini müşahidə etmək məqsədilə bir sıra səsvermə məntəqələrində olmuşlar.

A delegation from the Republic Azerbaijan has been to Latvia with the purpose of observing Parliamentary elections on 4-7 October 2018
A delegation from the Republic of Azerbaijan has been to Latvia with the purpose of observing Parliamentary elections on 4-7 October 2018 within the frame of Latvian Parliamentary Elections on 6 October. Representatives of Central Election Commission of Azerbaijan Mr. Fuad Javadov and Mr. Rovzat Gasimov, led by Mr. Mazahir Panahov, the Chairman of the Central Election Commission of Azerbaijan, and also Mr. Kamran Bayramov, Azerbaijani MP, head of the working group on Azerbaijan-Latvia inter-parliamentary relations have attended at briefings and meetings organized by Latvian Central Election Commission, and visited polling stations aimed to observe pre-election situation and electoral process.