Azərbaycan Respublikası ilə Latviya Respublikası arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 25 ili tamam olur
Bu il Azərbaycan Respublikası ilə Latviya Respublikası arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 25 ili tamam olur. Ölkələrimiz qarşılıqlı etimad, hörmət və dostluq prinsipləri əsasında intensiv siyasi dialoq, sosial-iqtisadi əməkdaşlıq və beynəlxalq arenada qarşılıqlı dəstək ilə xarakterizə olunan isti münasibətlər qurmuşlar. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Zati-aliləri cənab İlham Əliyevin 2017-ci ilin iyul ayında Latviya Respublikasına rəsmi səfəri zamanı “Azərbaycan Respublikası ilə Latviya Respublikası arasında strateji tərəfdaşlığın qurulması haqqında Birgə Bəyannamə”nin, həmçinin təhsil, nəqliyyat və tikinti sahələrində razılaşmaların imzalanması ikitərəfli əlaqələrin daha da dərinləşməsi istiqamətində yeni imkanlar yaradır.

25th anniversary of establishment of diplomatic relations between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Latvia
This year marks the 25th anniversary of establishment of diplomatic relations between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Latvia. Our two countries have developed a warm relationship which is characterized by intensive political dialogue, socio-economic relations and mutual support in the international arena underpinned by the principles of mutual trust, respect and friendship. Signing of “The joint declaration on the establishment of a strategic partnership between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Latvia” during the official visit of H.E. Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan on July 2017, as well as agreements on education, transport, and construction creates new opportunities to further deepen bilateral ties.