Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahın məlumatı
Ölkəmizdə epidemioloji vəziyyət təhlil edilərək Azərbaycan Respublikası ərazisində xüsusi karantin rejimi avqustun 1-dək uzadılmışdır.
Eyni zamanda, COVID-19 infeksiyasının ölkə ərazisində geniş yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə yükdaşımaları və çarter reysləri istisna olmaqla, Azərbaycan Respublikasının dövlət sərhədində giriş-çıxışa tətbiq olunan məhdudiyyət 01 avqust 2020-ci il tarixinə qədər uzadılmışdır.
18 iyun 2020-ci il tarixinə olan rəsmi məlumata əsasən Azərbaycan Respublikası ərazisində hazırda COVİD-19 infeksiyasına yoluxanların sayı 11329 nəfərdir. Ümumi sağalanların sayı 6192 nəfər, aktiv xəstələrin sayı 4998 nəfər, ölüm sayı isə 139 nəfərdir.
COVİD-19 yeni növ koronovirus infeksiyası ilə bağlı vətəndaşlarımız tərəfindən Səfirliyin konsulluq şöbəsinə iş saatları ərzində +371 67142892 və yaxud 24 saat ərzində +371 24962251 qaynar xətt vasitəsilə müraciət edilə bilər. Təcili konsulluq məsələləri ilə bağlı a_shirinov@mfa.gov.az elektron poçt ünvanına müraciət edilə bilər. Edilən müraciətdə vətəndaşımızın adı, soyadı və əlaqə vasitələri mütləq qeyd edilməlidir.
Yaranmış epidemioloji vəziyyətlə əlaqədar Səfirliyin Konsulluq şöbəsi məhdud rejimdə fəaliyyət göstərir.

Information of the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan
INFORMATION
As a result to the analysis of the epidemiological situation in our country, the special quarantine regime in the territory of the Republic of Azerbaijan was extended until August, 1.
At the same time, to prevent the spread of COVID-19 in the country, the restriction on entry and exit through the state border of the Republic of Azerbaijan, with the exception of the transportation of goods and charter flights, was extended until August 1, 2020.
According to official data, as of June 18, 2020, the number of people infected with COVID-19 in the territory of the Republic of Azerbaijan is 11329. The total number of cured patients is 6192, the number of active patients is 4998, and the number of deaths is 139.
In connection with the new type of coronavirus infection COVID-19, our citizens can contact the Consular Section of the Embassy during business hours by calling +371 67142892 or 24 hours by phone +371 24962251. For urgent consular issues, please contact a_shirinov@mfa.gov.az. The NAME, SURNAME and CONTACT DETAILS of our citizen must be indicated in the application.
Due to the epidemiological situation, the Consular Section of the Embassy operates in a limited mode.