No:100/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyinin 18 mart 2021-ci il tarixli bəyanatına dair şərhi
Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin Azərbaycan ərazilərinə səfərlər etməsi Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyinin şərh mövzusu ola bilməz.
Ermənistan XİN-i mövcud olmayan dağıntılar barədə danışmadan öncə, 30 ilə yaxın müddətdə Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərində Ermənistan tərəfindən həyata keçirilən tarixi, mədəni və dini irsin talan edilməsi və “təmizləmə” siyasəti, o cümlədən yüzlərlə abidələrin yerlə yeksan edilməsi, 63 məscidin tamamilə yer üzündən silinməsini unutmamalıdır.
Ermənistan tərəfi  hələ də anlamır ki, bu kimi ritorikadan uzaqlaşmaq və imzalanmış  üçtərəfli bəyanatların icrasına köklənmək lazımdır. Revanşist və təhlükəli fikirlərlə öz əhalisini zəhərləmək Ermənistana yaxşı heç nəyi vəd etmir.

No:100/21, Commentary of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the statement of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia dated March 18, 2021
The visits of the President of the Republic of Azerbaijan to the territories of Azerbaijan cannot be the subject of the comment of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia.
Before talking about non-existent destruction, the Armenian Foreign Ministry should not forget about the plundering of the historical, cultural and religious heritage, as well as about the policy of "cleansing" carried out by Armenia in the occupied territories of Azerbaijan for almost 30 years, including the desecration of hundreds of monuments, complete destruction of 63 mosques.
The Armenian side still does not understand the need to move away from such rhetoric and focus on the implementation of the signed trilateral statements. Poisoning its population with revanchist and dangerous ideas does not bode well for Armenia.