2021-ci ldə futbol üzrə Avropa Çempionatının 4 oyununun Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar bəzi Tədbirlər haqqında
- 2021-ci ildə futbol üzrə Avropqa Çempionatının 4 oyununun Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar bəzi tədbirlər haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 13 aprel tarixli 2576 nömrəli Sərəncamına əsasən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2021-ci ilin may ayının 01-dən iyul ayının 05-dək Azərbaycan Respublikasının dövlət sərhədindən buraxılış məntəqələrində viza ala bilərlər.
Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab edilir:
1. Oyunların Bakı şəhərində keçirilməsi üzrə Təşkialt Komitəsinin və ya Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının (AFFA) rəsmi dəvət məktubu;
2. Avropa Futbol Assosiasiyaları Birliyinin (UEFA) müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı və ya digər sənəd;
3. Bakı şəhərində keçiriləcək oyunlarda iştirak edən futbol komandalarının təmsil etdikləri ölkələrin vətəndaşları və həmin ölkələrdə daimi yaşayan vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün oyun bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd.
- 2021-ci ildə futbol üzrə Avropqa Çempionatının 4 oyunu ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 01 iyun tarixli 923 nömrəli Fərmanının 4.2-ci bəndinə əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə "ASAN Viza" sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı olacaqdır.

On some measures in connection with the holding of 4 matches of the 2021 European Footbal Championship in Baku
- In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No.2576 on 13.04.2021 "On some measures in connection with the holding of 4 football matches of the 2021 European Footbal Championship in Baku", foreigners and stateless persons will be able to obtain visas at the state border checkpoints of the Republic of Azerbaijan from May 01 till July 05, 2021.
One of the below mentioned documents is required for visa issuance:
1. An official invitation letter of the Organizing Committee of the Association of Football Federations of Azerbaijan (AFFA);
2. An accreditation card or any other document confirming accreditation in accordance with the relevant rules of the Union of European Football Association (UEFA);
3. A ticket or a document confirming the purchase of a ticket for the football matches for citizens or stateless persons permamently reside in the countries attending in the matches in Baku.
- Foreigner and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan in connection with 4 football matches of the 2021 European Football Championship to be hold in Baku will be able to get an electronic visa through the "ASAN Visa" system.