Azərbaycan Latviyada keçirilən xeyriyyə tədbirində təmsil olunub
Dekabrın 3-də Azərbaycanın Latviyadakı səfirliyi Riqa şəhərində ənənəvi olaraq keçirilən beynəlxalq xeyriyyə yarmarkasında iştirak edib.
Riqa Beynəlxalq Qadınlar Klubu tərəfindən keçirilən tədbirdə Latviyadakı diplomatik nümayəndəliklər, eləcə də yerli qurumlar təmsil olunub.
Xeyriyyə yarmarkasındakı Azərbaycan stendində mədəniyyətimizi və tariximizi əks etdirən suvenirlər, milli geyimlər nümayiş olunub, ölkəmizə aid müxtəlif nəşrlər sərgilənib və paylanılıb. Eyni zamanda, Azərbaycan istehsalı olan məhsullar, milli mətbəximizin ləziz təamları və UNESCO tərəfindən Bəşəriyyətin Qeyri-Maddi Mədəni İrsinin Reprezentativ Siyahısına daxil edilən kəlağayı sənətimizin rəngarəng nümunələri təqdim olunub. Tədbirdə, həmçinin Azərbaycan Respublikasının Dövlət Turizm Agentliyi tərəfindən hazırlanmış və ölkəmizin təbiətinə, mədəniyyətinə və turizminə dair videoçarx nümayiş etdirilib.
Azərbaycanın stendi yarmarkada ən çox ziyarət edilən və maraq doğuran stendlərdən biri olub. Latviyanın sabiq Prezidenti Raymonds Veyonis və digər qonaqlar Azərbaycan stendini ziyarət ediblər.

Azerbaijan was represented at the charity event held in Latvia
On December 3, 2023, the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Latvia took part in the international charity fair traditionally held in Riga.
Diplomatic missions in Latvia, as well as local organizations have been represented at the event held by the International Women's Club of Riga.
At the Azerbaijani stand at the charity fair souvenirs, national clothes reflecting culture and history of Azerbaijan were demonstrated, and various publications related to our country were exhibited and distributed. At the same time, products made in Azerbaijan, delicious dishes of our national cuisine and colorful examples of our kelaghayi art inscribed in the Representative List of Intangible Cultural Heritage of Humanity of UNESCO were presented. A video clip on the nature, culture and tourism of our country, prepared by the State Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan, was demonstrated at the event.
Azerbaijan's stand was one of the most visited and interesting stands at the fair. Former Latvian President Raimonds Vejonis and other guests visited the Azerbaijani stand.