Azərbaycanın Latviyadakı səfiri Elnur Sultanov Latviyanın mədəniyyət naziri Aqnese Loqina ilə görüş keçirib
11 aprel 2024-cü il tarixində Azərbaycanın Latviyadakı səfiri Elnur Sultanov Latviyanın mədəniyyət naziri Aqnese Loqina ilə görüş keçirib.
Elnur Sultanov ölkəmizin mədəniyyət sahəsində dövlət siyasəti, təşkil olunan beynəlxalq tədbirlər, habelə Səfirlik tərəfindən Latviyada həyata keçirilən mədəni layihələr barədə məlumat verib. O, Azərbaycan və Latviya arasında əlaqələrin zəngin tarixə malik olmasını qeyd edib və XX-ci əsrin əvvəlində Azərbaycanda yaşamış latış icmasının fəaliyyətinə toxunub.
Görüş zamanı Azərbaycan və Latviya arasında mədəniyyət sahəsində həyata keçirilən fəal əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə olunub, cari ildə ölkələrimiz arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 30 illiyinin qeyd olunması münasibətilə keçiriləcək mədəni tədbirlərin əhəmiyyəti vurğulanıb və əlaqələrin daha da genişləndirilməsi üçün yaxşı potensialın olduğu bildirilib.

11. In April, the Minister of Culture of the Republic of Latvia met with Azerbaijani Ambassador to Latvia H.E. Elnur Sultanov.
During the meeting, both sides acknowledged that diverse cultural cooperation is based on cultural and historical links since 20. gs. of the beginning.
The ambassador informed about the upcoming exhibition of the Azerbaijani carpet collection "The genetic code of memories." Azerbaijan Carpets” at Dekoratīvās mākslas un dizaina museum to open mid-May. This event will mark the 30th diplomatic relationship between Latvia and Azerbaijan. anniversary that is being celebrated this year.
On the other hand, the minister expressed his satisfaction that in the upcoming Latvijas mazākumtautību festivāls , what will happen from this. g. 29. - 30. On June in Liepaja, with the support of the Azerbaijani Embassy, the Azerbaijani National Folk Dance Ensemble “Buta”.