Səfir Cavanşir Axundov Latviya Seymi Sədrinin müavini, Seymin AŞPA-dakı nümayəndə heyətinin rəhbəri xanım Inese Lībiņa-Egnere ilə görüşmüşdür.
Görüşdə ikitərəfli münasibətlərimizin səviyyəsindən qarşılılıqlı razılıq ifadə edilmişdir.
Tərəflər iki ölkə arasında parlamentlərarası əlaqələrin uğurlu inkişaf yolu keçdiyini məmnuniyyətlə qeyd etmiş, bu əlaqələrin həm ikitərəfli hə də çoxtərəfli formatlarda davamlı inkişafına qarşılıqlı maraq ifadə etmişlər.
Habelə iki ölkənin parlament dostluq qrupları arasında sıx əməkdaşlıq münasibətlərinin qurulmasından məmnun olduqlarını bildirən həmsöhbətlər, bu əlaqələrin gələcək inkişafı naminə birgə təmasların artırılmasının vacibliyini vurğulamışlar.
Görüş zamanı ölkələrimiz arasında qarşılıqlı maraq kəsb edən bir sıra digər məsələlər ətrafında da geniş fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Söhbət əsnasında səfir Cavanşir Axundov cari ilin 12 iyul tarixindən etibarən Ermənistan-Azərbaycan dövlət sərhədinin Tovuz rayonu istiqamətində törədilmiş son erməni təxribatları ilə bağlı həmsöhbətinə geniş məlumat vermiş, bu hərbi təcavüz aktı ilə əlaqədar Latviya Seyminin deputatları tərəfindən ölkəmizə göstərilən böyük dəstək və həmrəyliyə görə öz təşəkkürünü bildirmişdir.

Ambassador Javanshir Akhundov met with the Deputy Speaker of the Latvian Saeima, Head of the Latvian delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Ms.Inese Lībiņa-Egnere.
The sides expressed mutual satisfaction with the level of relations between the two countries. Noting with delight the successful development of inter-parliamentary relations, they expressed their interest in the sustainable development of these relations in both bilateral and multilateral formats.
The sides have also expressed their satisfaction with the establishment of close cooperation between the parliamentary friendship groups of the two countries, and emphasized the importance of increasing joint contacts for the further development of these relations.
During the meeting, the sides also exchanged views on a number of other issues of mutual interest.
Ambassador Javanshir Akhundov briefed Ms.Inese Lībiņa-Egnere on the recent Armenian provocations along the Armenian-Azerbaijani border in the direction of Tovuz district of Azerbaijan since July 12, and expressed his gratitude for the great support and solidarity of the Latvian parliamentarians with Azerbaijan in connection with this act of military aggression.